Volley Rybnik: Od zwycięstwa zaczęli nowy sezon

Od zwycięstwa zaczęli nowy sezon siatkarze drugoligowego Volleya Rybnik. Wczoraj (26.09.) pokonali we własnej hali AZS Politechnikę Opolską 3:1. Spotkanie było zacięte, pierwszego seta na przewagi 27:25 wygrali goście. W kolejnych nie bez problemów zwyciężali rybniczanie, kolejno do 23, 20 i ponownie do 23.

Z wygranej, choć nie ze stylu, jaki zaprezentował zespół, zadowolony był drugi trener Volleya, Wojciech Kasperski:

Najważniejszy jest wynik na ten moment, jest bardzo dużo rzeczy do poprawy, mnóstwo rzeczy nam tutaj szwankowało. Można powiedzieć, że najbardziej stabilne było przyjęcie, parę piłek uciekło, ale też przeciwnik aż tak mocno nie zagrywał i trudno. Ale mnóstwo takich błędów swoich: siatki, złe dogrania, w pierwszym secie zepsute zagrywki. Ciężko było chłopakom wejść w mecz, natomiast te trzy następne sety grane na przewagi były ok. Pierwszy mecz po tak długiej przerwie, też trochę nerwów się wkradło.

Na co będzie stać zespół w tym sezonie?

Ciężko powiedzieć, tu trzeba w każdym meczu walczyć o swoje, szarpać od przeciwnika punkty, natomiast myślę, że po pierwszej rundzie będziemy mądrzejsi i będziemy wiedzieć w porównaniu do przeciwników, z którymi się zmierzymy, w jakim miejscu jesteśmy, na co nas stać.

W kolejnym meczu, w najbliższą sobotę (03.10.) rybniczanie zagrają na wyjeździe z rezerwami MKS-u Będzin. Dodajmy, że dzisiaj (27.09.) sezon inauguruje nasz drugi drugoligowiec, zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, który zagra na wyjeździe z AZS-em Częstochowa.