Volley Rybnik wygrał drugi mecz

Drugie zwycięstwo odnieśli w tym sezonie siatkarze drugoligowego Volleya Rybnik. W ostatniej kolejce spotkań rybniczanie, nie bez trudu pokonali AKS Rzeszów 3:2.

Volley wygrał dwa pierwsze sety do 22 i 21 w trzecim prowadzili, ale ostatecznie lepsi byli w nim goście podobnie jak w czwartym. Zespół z Rybnika zwyciężyli dopiero w tie-breaku 15:10. Tym samym rybniczanie dopisali do swojego konta dwa punkty.

Była szansa na komplet ale musimy szanować to zwycięstwo

– mówił po spotkaniu trener Volleya’ Wojciech Kasperski.

Wojciech Kasperski: Z jednej strony się cieszę, bo mamy zwycięstwo i w tej grupie nie ma dla nas łatwych przeciwników. Każdy zespół, obojętnie skąd by nie przyjechał, jest dla nas bardzo trudny. Czy u siebie gramy, czy na wyjeździe, w każdym meczu walczymy, staramy się, nie zawsze to wychodzi. Dzisiaj mieliśmy przeciwnika na 3 punkty. W 4 secie byliśmy bardzo nieskuteczni. Trzeba to będzie przeanalizować. Myślę, że zawodnicy też mają trochę do przemyślenia.

Dodajmy, że swoje spotkanie przegrała Akademia Talentów Jastrzębskiego Wegla, która uległa u siebie Hutnikowi Kraków 0:3. W II lidze kobiet także drugą wygraną w sezonie odniosły siatkarki Sari Żory, które pokonały 3:1 AZS AWF Sokół 43 Katowice.