Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Volley Rybnik wygrywa ale musi grać dalej o utrzymanie

Facebook Twitter

Zwycięstwem zakończyli sezon zasadniczy siatkarze drugoligowego Volleya Rybnik. W minioną sobotę (27.02.) pokonali we własnej hali AZS Częstochowa 3:1. Goście wygrali tylko drugą, najdłuższą partię spotkania 31:29. W pozostałych po zaciętej walce zwyciężali rybniczanie (-22, -22, -23).

 Pokazaliśmy, że możemy wygrać także z wyżej notowanym rywalem

mówił po spotkaniu kapitan Volleya:

Mateusz Władarz: Z dzisiejszego spotkania jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ każdy zagrał dobrze, walczyliśmy jak równy z równym, okazaliśmy się nawet lepsi od Częstochowy, która aspiruje na awans. Pokazaliśmy, że możemy nawiązać walkę nawet z czołówką, a traciliśmy niekiedy punkty z teoretycznie słabszymi rywalami, dlatego jesteśmy mimo wszystko trochę niezadowoleni w kontekście całego sezonu.

Zwycięstwo w meczu dawało rybniczanom jeszcze cień nadziei na zajęcie 6 lokaty, która zapewniała utrzymanie. Musieli jednak liczyć na potknięcie Volleya Miasteczko Śląskie, który walczył z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Tego wyniku rybniczanie jeszcze nie znali po zakończeniu swojego spotkania, bo mecz w Miasteczku Śląskim jeszcze trwał. Mówi trener zespołu z Rybnika:

Dawid Hołda: Można wygrywać z tymi teoretycznie mocniejszymi zespołami ale trzeba, tak jak dzisiaj to pokazaliśmy- najlepszy mecz w naszym wydaniu pod względem zaangażowania emocjonalnego i nastawienia mentalnego, że przyszliśmy tutaj po to żeby wygrać i zdobyć punkt. Jeżeli będziemy mieć wynik z Miasteczka to się okaże i przygotujemy plany na następne 2 tygodnie do roztrenowania albo kolejnych meczów ligowych.

Ostatecznie zespół z Miasteczka pokonał u siebie 3:0 Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Tym samym oba nasze zespoły będą walczyć o utrzymanie. Rybniczanie zmierzą się w play-outach z AZS-em Politechniką Opolską a drużyna z Jastrzębia ze Startem Namysłów.

Volley Rybnik – AZS Częstochowa 3:1 (25:22, 29:31, 25:22, 25:23)

Volley Miasteczko Śląskie – AT Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj