Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Volley Rybnik zainauguruje sezon pod okiem nowego trenera

Facebook Twitter

W ten weekend nowy sezon inaugurują siatkarze II ligi. W gronie drugoligowców od lat jest Volley Rybnik, który tradycyjnie powalczy w grupie 5 tego szczebla rozgrywek. W składzie zespołu nastąpiło wiele zmian, drużyna ma też nowego szkoleniowca, został nim trener Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, Dawid Hołda.

To jeden z elementów współpracy jaką nawiązały w minionym roku kluby z Rybnika i Jastrzębia:

Nadal trenuję chłopaków w Akademii Talentów, nadal jestem trenerem w Jastrzębskim Węglu i odpowiadam za szkolenie młodzieży, a tutaj taka dodatkowa mobilizacja i doświadczenie. Lokalny, zaprzyjaźniony klub wyszedł z inicjatywą spróbowania swoich sił w rywalizacji seniorskiej. Skorzystałem, swego czasu tam II ligę juniorów w Jastrzębskim Węglu prowadziłem, a teraz już takie stuprocentowe seniorskie granie.

trener Dawid Hołda

W drużynie jest wielu nowych zawodników

– dodaje trener Hołda:

Dużo zmian, zostało chyba sześciu zawodników z poprzedniego sezonu. Są chłopcy z Akademii Talentów, trzech, którzy ukończyli w tym roku, doszedł też Karol Jurkowski z Mikołowa. Jest Konrad Bangrowski z Trefla Gdańsk, jest też Beniamin Granieczny, który grał w Radlinie. To jest mieszanka chłopaków miejscowych czy z okolic, plus drobne wzmocnienia.

Na co stać będzie drużynę w nowym sezonie, jaki jest cel zespołu?

Mam nadzieję, że stać nas będzie na charakterną grę, na grę ambitną, taką, która pozwoli nam walczyć z najlepszymi, a nie zawstydzać samych siebie grą z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Przed zespołem został postawiony taki cel, będziemy walczyć o play-off, czyli o czwórkę. Jeżeli będziemy trzymać koncentrację to jest to realne.

Na inaugurację rybniczanie zagrają jutro (26.09.) we własnej hali z AZS Politechniką Opolską. Początek meczu o godz. 17.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022