Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

TS Volley Rybnik zakończył sezon zwycięstwem

Facebook Twitter

Siatkarze Volleya Rybnik zakończyli sezon. W ostatnim meczu pokonali we własnej hali wyżej notowany Extrans Sędziszów 3:0 i sprawili dużo radości swoim kibicom, których z meczu na mecz przybywało w hali przy Grunwaldzkiej.

ts volley rybnik
fot. FB/TS Volley Rybnik

Volley Rybnik – 10 wygranych meczów

Zespół zrealizował ostatecznie cel, jakim było utrzymanie w gronie drugoligowców. Drużyna zajęła na koniec rozgrywek 9. miejsce w tabeli. Po ostatnim spotkaniu sezon podsumował szkoleniowiec rybniczan, Wojciech Kasperski.

Wojciech Kasperski: Sezon na pewno był bardzo trudny, bo od początku mieliśmy bardzo duże problemy ze zbudowaniem składu. Robiliśmy to praktycznie, można powiedzieć do połowy sezonu, ale udało się gdzieś tam na tyle to poskładać, zebrać taką grupę zawodników bardzo ambitnych. Mieliśmy oczywiście swoje problemy, swoje trudy, ale zakończenie, powiedzmy, jest dla nas szczęśliwe. Cel udało nam się osiągnąć, celem było pozostanie w lidze, utrzymanie. To się udało. Uważam, że i tak kilka meczów było ponad to, co niektórzy mogli gdzieś tam zakładać.

volley

Wojciech Kasperski trener

W klubie już myślą o kolejnym sezonie i stawiają sobie nowe cele. Jakie? Mówi prezes Volleya Rybnik, Roman Pionoczek.

Roman Pionczek: Lepiej zagrać i mieć lepsze miejsce. Mamy takie dalekosiężne plany, żeby awansować do pierwszej ligi. Był taki sezon, kiedy byliśmy tak naprawdę milimetry od tego celu. Potem niestety sytuacja troszeczkę była gorsza, ale wszystkie rybnickie kluby chyba przeżyły taki kryzys. Ten kryzys mamy za sobą. Tworzymy w tej chwili drużynę już na przyszły sezon. Chcemy ją stworzyć o wiele silniejszą. Jak zrobimy skład, to wtedy cel będzie o wiele wyższy niż w tym roku. Także na pewno to nie będzie walka o utrzymanie, tylko walka o wysokie lokaty w drugiej lidze.

Dodajmy, że 22 spotkaniach 4. grupy II ligi rybniczanie zdobyli w tym sezonie 26 punktów, wygrywając 10 meczów. Dało im to wspomniane 9. miejsce w tabeli. Na 11. pozycji rozgrywki zakończył zespół Akademii talentów Jastrzębskiego Węgla, który opuszcza drugą ligę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj