Volley Rybnik wygrywa z TKS-em Tychy 3:0

Od zwycięstwa zaczęli ten rok siatkarze drugoligowego Volleya Rybnik. W 13 kolejce spotkań tego sezonu rybniczanie pokonali na własnym parkiecie TKS Tychy 3:0. Mecz był zacięty, kolejne sety gospodarze wygrywali jednak do: 22, 21 i 25.

To ważne dla nas zwycięstwo

– mówił po meczu przyjmujący Volleya, Mateusz Kukulski:

W każdym secie i jedna i druga drużyna wygrywała 3,4 punktami, potem robiło się równo. Na szczęście dzisiaj w końcówkach zagraliśmy prawie perfekcyjnie, więc udało się ten mecz zakończyć 3:0. Myślę, że to był w naszym wykonaniu najlepszy mecz w tym sezonie. Mamy sytuację taką jaką mamy, walczymy gdzieś w środku tabeli. Nie ukrywam, że został nam postawiony cel, żeby zająć te miejsca 5,6, które są bezpieczne (..). Myślę, że dzięki tej wygranej zbliżymy się do tego celu.

Udał na się rewanż, bo w Tychach przegraliśmy 0:3, ten rok dobrze się zaczyna

– dodaje trener Volleya, Dawid Hołda:

Bardzo dobrze się zaczyna, zawodnicy przepracowali okres między świętami a tym pierwszym meczem te 3 tygodnie. Pracę wykonali na siłowni i widać efekty, że jesteśmy w niezłej formie fizycznej, co się potwierdziło. Rewanż nam się udał, w Tychach przegraliśmy 3:0 po szarpanym meczu, gdzie beze mnie i 3 zawodników z podstawowego składu w połowie koronawirusa, nie chcieliśmy tego meczu przekładać i niestety zapłaciliśmy za to, że chcieliśmy grać, ale udało nam się zrewanżować.

trener Dawid Hołda

Rybniczanie zajmują 6 miejsce w tabeli grupy 5 II ligi, na ósmym jest zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, który wygrał ostatni mecz 3:0 ze Startem Namysłów.

TS Volley Rybnik – TKS Tychy 3:0 (25:22, 25:21, 27:25).

AT Jastrzębskiego Węgla – Start Namysłów 3:0 (25:21, 25:12, 25:19)