Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„VOYAGE” wernisaż wystawy malarstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Miejski Ośrodek Kultury Galeria Epicentrum z Jastrzębia-Zdroju zaprasza na wystawę malarstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza. Ekspozycja wystawy w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu Zdroju będzie czynna do 17 października. Wernisaż będzie miał miejsce 17 września o godzinie 17.00.

Jan Kanty Pawluśkiewicz

To kompozytor muzyki teatralnej, filmowej i kabaretowej, twórca monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych i pianista. Przez swoje umiłowanie do rysunku wybrał się na wydział architektury Politechniki Krakowskiej. Tam zajmował się malarstwem czy rzeźbą.  Jego pierwsza wystawa obrazów miała miejsce w 1999 r. w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu zaprezentował już wiele serii obrazów, rysunków i grafik.

Wystawa VOYAGE

To ekspozycja zarówno wcześniejszych obrazów, pochodzących z cyklu SENSY – BYTY – MARY, ale też najnowszych, z cykli: ETERYCZNY REALIZM i PHENIBEN. Swoje obrazy Jan Kanty Pawluśkiewicz maluje hinduskimi żelami rysunkowymi, będącymi technologiczną nowinką wśród malarskich materiałów.

Żel mnie fascynuje

– wyznaje Jan Kanty Pawluśkiewicz:

Korzystam z fajerwerków żelu. On się błyszczy, przeskakuje, rozlewa; stwarza wrażenie trójwymiarowości. To rodzaj nadrealistycznych kreacji przeżyć, snów, nadziei, obaw. To świat prawdziwy, ale wizja rozmyta w nierealny sen. Żel-Art to połączenie współczesnej ekstrawagancji z konwulsywną klasyką.

Architektura w obrazach Jana Kantego Pawluśkiewicza ma w sobie elementy nostalgii za czasami, w których ważna była estetyka przedmiotu, a przez to przyjemność obcowania z tzw. ”pięknem niezależnym”, tak zagubionym we współczesnym świecie.

Ekspozycja wystawy w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart. Wernisaż odbędzie się w reżimie sanitarnym, ilość miejsc ograniczona. Wystawa będzie czynna do 17.10.2021 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj