Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W 2022 roku koszty remontów jeszcze wzrosną. Przygotuj się na większe wydatki [materiał partnera]

Facebook Twitter

Remont domu lub mieszkania to skomplikowane przedsięwzięcie. Wybór projektu i najlepszych aranżacji to jednak niejedyne wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się właściciele. Ceny usług budowlanych w Polsce rosną od lat. Wysoka inflacja sprawia, że w 2022 roku wydatki mogą jeszcze wzrosnąć.

Zaplanuj koszty tak, aby nie martwić się o brak środków w trakcie prac.

Ceny remontów – co się na nie składa?

Remont mieszkania lub domu to nie tylko zakup materiałów budowlanych. Oczywiście, farby, podłogi czy meble to ważna część wydatków, jednak do budżetu remontowego musisz również wliczyć wynagrodzenie ekipy budowlanej.

Myślisz, że koszt w tym zakresie nie będzie znaczny? Nic bardziej mylnego. Może się okazać, że tzw. robocizna będzie kosztowała tyle samo albo nawet więcej niż materiały. Ekipa remontowa rozlicza się najczęściej na podstawie powierzchni nieruchomości. W przypadku wykończenia łazienki czy kładzenia podłóg pod uwagę bierze się metry kwadratowe podłogi. Zrywanie tapet, gruntowanie lub malowanie wymaga z kolei zliczenia powierzchni ścian.

Za każdą dodatkową usługę będziesz musiał dopłacić. Z tego powodu koszt remontu może się okazać znaczny. Jednocześnie nadmierne oszczędności również nie będą korzystne. Niedoświadczeni budowlańcy mogą doprowadzić do powstania szkód, za których usunięcie trzeba będzie dodatkowo zapłacić.

Czy na remont można wziąć pożyczkę?

Przygotowałeś kosztorys remontu, ale okazało się, że nie masz środków na poniesienie wszystkich wydatków? Jeśli brakuje ci części kwoty na opłacenie remontowych kosztów, pomyśl o zaciągnięciu pożyczki.

Nie wiesz, gdzie szukać korzystnych ofert? Odwiedź stronę internetową https://10online.pl/. W ten sposób będziesz mógł wybrać produkt dopasowany do swoich potrzeb, z którego pomocą sfinansujesz remont. Pierwsza pożyczka to od 500 do 1500 złotych. Jeśli jednak skorzystasz z oferty po raz kolejny, możesz liczyć na finansowanie do nawet 4500 złotych.

Ceny remontów w 2022 roku prawdopodobnie wzrosną

Zewnętrzne finansowanie może okazać się konieczne do tego, aby „dopiąć” remontowy budżet. Ceny usług budowlanych już teraz są wysokie, a w 2022 roku nic nie zapowiada zmian.

Wysoka inflacja oraz niska dostępność siły roboczej sprawia, że koszty rosną. Specjalistom nie opłaca się utrzymywać wynagrodzenia na obecnym poziomie, skoro i tak ich grafiki pękają w szwach. Jeśli planujesz remont w najbliższym czasie, powinieneś zawczasu pomyśleć o jego organizacji.

Ekipę budowlaną najlepiej zarezerwować kilka miesięcy przed planowanym rozpoczęciem prac. W ten sposób wybór będzie większy, a koszty mogą okazać się nieco niższe. Porównaj wszystkie oferty i wybierz tę, która ma najlepszy stosunek ceny do jakości. W ten sposób sprawnie przeprowadzisz remont.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024