Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Beskidach piękna jesień. Ratownicy GOPR mają wiele pracy

Facebook Twitter

22 wypadki w ciągu ostatniego tygodnia, aż 14 interwencji w miniony weekend. Beskidzki GOPR podsumował swoje akcje w górach. Jak piszą ratownicy aktualnie w Beskidach piękna jesień, warto korzystać z pogody, ale planując wycieczkę pamiętajcie o odpowiednim ubiorze, wyposażeniu i o tym, że dzień jest już o wiele krótszy.

FOT. FB/GOPR Beskidy

W tygodniu udzielaliśmy pomocy m.in. turyście z dolegliwościami kardiologicznymi na Hali Miziowej, osobom z urazami kończyn dolnych w rej. Przełęczy Brona, rowerzystce w trudno dostępnym terenie z urazem ręki oraz turyście z zachorowaniem w rej. Klimczoka.

– piszą ratownicy na swoim fanpejdżu. Na prośbę policji prowadzili poszukiwania w rej. Wisły Jawornik, a także transportowali pacjenta z os. Malinów w Szczyrku do miejsca przekazania ZRM.

FOT. FB/GOPR Beskidy

W sobotę (2.10.) dyżurni z SR Klimczok zostali zadysponowani do 4 zdarzeń: przy górnej stacji Kolej Linowa Szyndzielnia turystka w wyniku upadku doznała urazu głowy, na trasie RockNRolla Enduro Trails pomocy wymagał rowerzysta po utracie przytomności z licznymi urazami (w tym kręgosłupa i barku), przy Schronisko Klimczok turysta doznał urazu stawu skokowego, wypadkowi ulegli również turystka z dzieckiem w nosidle turystycznym: kobieta doznała urazu kolana z głęboką raną ciętą, a najmłodszy turysta ogólnych potłuczeń.

FOT. FB/GOPR Beskidy

W sobotę interweniował również zespół z CSR i ratownicy z SR Przysłop pod Baranią Górą – w obydwóch przypadkach kontuzji kończyn dolnych doznały turystki piesze.

FOT. FB/GOPR Beskidy

W niedzielę (3.10.) ratownicy z CSR Szczyrk otrzymali zgłoszenie o turystce z urazem stawu skokowego na Górze Żar. Na miejscu udzielili pomocy w kolejnych trzech wypadkach: turystki z urazem stawu kolanowego oraz dwóm młodym rowerzystom: 15-latkowi z urazem barku i kolana oraz 14-latkowi z otarciami nadgarstka. Na Żarze ratownicy pojawili się ponownie ok. godz. 19:30 udzielając pomocy zagubionej turystce z urazem stawu skokowego. Tego dnia dyżurni z Markowych Szczawin zabezpieczali uraz stawu kolanowego u turystyki, która uległa wypadkowi w rej. Wodospadu na Mosornym Potoku. Interweniowali również ratownicy z Hali Skrzyczeńskiej: na trasie Hip HopA Flow (Szczyrk Mountain Resort) doszło do dwóch wypadków rowerowych, w których poszkodowani doznali urazu kończyny górnej oraz podudzia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj