Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Beskidach zimowo! Pamiętajcie o tym, planując górskie wycieczki

Facebook Twitter

Co zrobić, gdy zgubisz się w górach? GOPR w Beskidach przypomina zasady, jedną z nich jest "zachować spokój". W ubiegły weekend, ratownicy udzielali pomocy w 7 zdarzeniach.

fot.facebook.com/grupabeskidzkagopr

Do najtragiczniejszego doszło tydzień temu w sobotę (3.12) o godz. 9:40 ratownicy dostali zgłoszenie o osobie nieprzytomnej leżącej w śniegu w okolicy szczytu Potrójna w Beskidzie Małym. Na miejsce niezwłocznie zostali zadysponowani ratownicy pełniący dyżur w SR Leskowiec. Podczas utrudnionego (z uwagi na słaby zasięg GSM) kontaktu ze zgłaszającym udało się ustalić, że pomocy wymaga również druga osoba. Po dojeździe pod Potrójną ratownicy GOPR nie prowadzili działań ratowniczych z uwagi na fakt, iż na miejsce wcześniej dotarły zadysponowane jednostki Straży Pożarnej wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego i to one zajęły się prowadzeniem całej akcji. Niestety jednej osoby nie udało się uratować.

W Beskidach zimowo! Na szlakach często śnieg, temperatura zdecydowanie niższa niż w dolinach.

W tym okresie dotarcie ratowników na miejsce zdarzenia może trwać dłużej z uwagi na różne warunki w poszczególnych partiach gór i konieczność używania różnych środków transportu. Pamiętajcie o tym, planując górskie wycieczki.

– piszą ratownicy, ale też przypominają o tym, że dni są co raz krótsze i łatwo zabłądzić w górach, przypominają spot przygotowany w 2021 roku z myślą o najmłodszych turystach:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023