Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W Beskidy ciągle z utrudnieniami. Remont w Skoczowie dopiero za rok [WIDEO]

Facebook Twitter

Mijają kolejne miesiące a drogi nikt nie remontuje – narzekają kierowcy. Chodzi o estakadę w Skoczowie, w ciągu drogi krajowej 81. Eksperci stwierdzili, że most jest w fatalnym stanie, w maju ubiegłego roku zwężono pasy, wprowadzono ograniczenia tonażowe i prędkości.

Od tego czasu na samym obiekcie nic się nie działo. Zapytaliśmy więc w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jak długo taki stan rzeczy będzie trwał. Jak się okazuje, kierowcy jeszcze przez wiele miesięcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji technicznej remontu, szczegółowy zakres rzeczowy, finansowy oraz zastosowaną technologię określi właśnie ta dokumentacja – informuje nas Dorota Marzyńska – Kotas, rzecznik prasowa katowickiej dyrekcji.

Planujemy, zgodnie z zapisami umowy, że zostanie opracowana ta dokumentacja w III kwartale bieżącego roku. Remont planowany jest po tym, jak będziemy mieli dokumentację, zostanie zakończone postępowanie przetargowe zmierzające do wyłonienia wykonawcy robót. Najprawdopodobniej prace rozpoczną się w 2020 roku. Będzie opracowana dokumentacja techniczna, ogłoszony przetarg na wykonanie togo, w zależności od tego, jak ten przetarg będzie przebiegać, będziemy przygotowywać się do podpisania umowy i rozpoczęcia robót.

Ograniczenia, które wprowadzono w trybie pilnym, ciągle obowiązują. Kierowcy pytają: czy most jest bezpieczny?

Na bieżąco monitorujemy stan drogi, stan obiektu. To, że mamy zawężone pasy ruchu i ograniczoną prędkość, pozwala na bezpieczną eksploatację obiektu aż do rozpoczęcia remontu.

Radio90: Ten remont, który się rozpocznie, będzie wiązać się z jeszcze jakimiś utrudnieniami.

To wszystko zależało od tego, co jaki będzie sposób prowadzenia robót, który też tam będzie określony.

Pisaliśmy wcześniej:

Wiślanka w Skoczowie ograniczenia prędkości i zwężenia.

Powrót z Wisły łatwy nie jest. W Skoczowie zwężenia drogi.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj