Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Boguszowicach ruszają Obiady Czwartkowe. To akcja na Osiedlu Dobrych Ludzi

Facebook Twitter

Osiedle Dobrych Ludzi, Boguszowice w Rybniku, Pekin. Właśnie tam rusza kampania, która ma pokazać, że to miejsce, w którym mieszkają zaangażowani, pomocni ludzie.

www.facebook.com/stowarzyszenie17tka

W piątek (3.07.) o 17.00 spotkanie wolontariuszy i ludzi, którzy działają na rzecz dzielnicy. Chcemy zmienić myślenie o Boguszowicach, jako o dzielnicy niebezpiecznej– mówi Grzegorz Głubczyk ze stowarzyszenia „17-tka”:

Ta nasza dzielnica ogromnie się zmieniła, ludzie, którzy tu mieszkają mają bardzo wiele pozytywnych cech, to takie negatywne piętno- bardziej lub mniej zamierzone- za nami się ciągnie, któregoś razu usłyszeliśmy, że Boguszowice to rybnicki Wuhan, w związku z tym, że faktycznie tych osób na kwarantannie i ze stwierdzonym koronawirusem tutaj u nas więcej niż w pozostałej części miasta. To taki kolejny kamyczek do tego, że ta dzielnica w takiej ogólnej opinii w mieście może się negatywnie kojarzyć.

Głubczyk podkreśla jednak, że to już przeszłość. Boguszowice są bezpieczne, aktywne i zaangażowane. Mieszkańcy chętnie wzięli udział w akcji szycia maseczek w okresie zagrożenia epidemicznego, działało „pogotowie zakupowe” dla osób starszych i niesamodzielnych.

W czwartek (2.07.) wystartowały Boguszowickie Obiady Czwartkowe, to idea, która ma pomóc z jednej strony nakarmić potrzebujących, z drugiej zaś wesprzeć bistro „Z Ikrą” z Niedobczyc i „Manufakturę Smakowitości” z Boguszowic. To zakłady aktywności, w których pracują osoby niepełnosprawne, miejsca z powodu pandemii znalazły się z ogromnych kłopotach:

To co prawda jest akcja pomocowa realizowana przez stowarzyszenie CRIS natomiast my się w to włączyliśmy, właśnie w oparciu o wolontariat do ludzi samotnych, niesamodzielnych , do seniorów będziemy takie obiady dostarczać. Boguszowickie Obiady Czwartkowe, to taka fajna nazwa, która jednocześnie może nawiązać do tej akcji „Osiedle Dobrych Ludzi” i pokazać na zewnątrz: Patrzcie, tu naprawdę fajne rzeczy się dzieją.

W piątek (3.07.) o 17.00 spotkanie pod hasłem „Osiedle Dobrych Ludzi”, w Parku Osiedlowym:

Dlaczego w parku? Bo jedną z takich inicjatyw, podjętych przez nas, było sprzątanie parku, już teraz cykliczne (…) I o takie akcje nam chodzi, 3 lipca o 17.00 widzimy się ze wszystkimi wolontariuszami, mówimy o naszych pomysłach, wymieniamy się kontaktami, a przede wszystkim chcemy zakomunikować, że Boguszowice to wspaniała dzielnica.

– zapraszał Grzegorz Głubczyk ze Stowarzyszenia „17-tka”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024