Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Cieszynie dowiesz się więcej o chińskich prozdrowotnych ćwiczeniach

Facebook Twitter

„Tai chi i qigong” - chińskie ćwiczenia dla zdrowia i długowieczności to temat wykładu Iwony Korlackiej, na który w środę (30.09.) zaprasza do Dom Narodowy w Cieszynie, początek o godz. 17.00. Czym różni się tai chi od qigong, ogólne zasady ćwiczeń i ich aspekty zdrowotne, co możemy uzyskać za włożony w ćwiczenia czas oraz przykładowe ćwiczenia - o tym wszystkim opowie Iwona Korlacka podczas wykładu.

senior cieszyn, COK Dom Narodowy

„Tai chi i qigong” – chińskie ćwiczenia dla zdrowia i długowieczności to temat wykładu Iwony Korlackiej, na który w środę (30.09.) zaprasza do Dom Narodowy w Cieszynie. Czym różni się tai chi od qigong, ogólne zasady ćwiczeń i ich aspekty zdrowotne, co możemy uzyskać za włożony w ćwiczenia czas oraz przykładowe ćwiczenia – o tym wszystkim usłyszymy podczas wykładu.

Tai chi jest systemem opartym na naukach medycyny chińskiej.

Wielokrotne powtarzanie sekwencji ćwiczeń daje odczuwalną poprawę stanu zdrowia, zarówno w przypadku urazów sportowych, jak i w stanach zwyrodnieniowych oraz schorzeniach przewlekłych. Tai chi to jedna z metod, która przyczynia się do utrzymaniu dobrego stanu zdrowia oraz do usunięcia blokad energetycznych w organizmie. Precyzyjne wykonywanie ćwiczeń według obowiązujących w tai chi zasad, to ćwiczenie płynności, harmonii i piękna w ruchu. Wykonywane powolne ruchy mogą również zostać zastosowane w samoobronie, której elementy stanowią integralną część treningu tai chi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj