Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Cieszynie o dworcu i połączeniach kolejowych

Facebook Twitter

Na początku drugiego kwartału 2016 roku mają rozpocząć się prace budowlane przy budynku pozostałym po dworcu PKP w Cieszynie- zapowiedział to wczoraj (12.11.) burmistrz miasta Ryszard Macura. Spotkał się z przedstawicielami czeskich i śląskich kolei.

12 listopada w Urzędzie Miejskim w Cieszynie odbyło się spotkanie burmistrza Ryszarda Macury z przedstawicielami Kolei Czeskich – reprezentowanymi przez Dyrektora Miroslava Klicha, w którym uczestniczyli również: Vít Slováček – burmistrz Czeskiego Cieszyna, Dariusz Pękosz – wiceprezes Zarządu Kolei Śląskich oraz Jan Gerlach – kierownik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta Cieszyna.

Na dworcu w Cieszynie ma zostać odtworzony historyczny wygląda samego budynku, do którego mają być dobudowane: nowoczesna część autobusowa i miejsca dla pasażerów. I wszystko ma być gotowe do końca 2017 roku.

To będzie węzeł przesiadkowy, przez który będą kursowały między innymi pociągi Kolei Czeskich. Czesi przedstawili swoją wizję połączenia na trasie Frýdek-Místek – Cieszyn. Dyrektor Miroslav Klich zapowiedział, że pociągi linii 322 już za miesiąc (13.12.) będą jeździły sześć razy dziennie, pierwszy kurs z polskiego Cieszyna o 8.31, kolejne co 2 godziny. Obie strony zostawiły sobie jednak furtkę do wprowadzania zmian, chodzi o korektę odjazdów porannych, na których zależy mieszkańcom pracującym w Czechach. Wszystkich zainteresowanych wprowadzeniem takich zmian prosimy o kontakt z Wydziałem Strategii i Rozwoju Miasta Cieszyna (jgerlach@um.cieszyn.pl) lub bezpośrednio z Kolejami Czeskimi (adresy dostępne na www.cd.cz).

Podczas wczorajszego spotkania burmistrz Cieszyna przypomniał też o planach reaktywacji połączeń do Bielska. Kolej, jako alternatywa do ruchu drogowego jest niezbędna, jak wyliczył Ryszard Macura drogą S1 Cieszyn-Bielsko, średnio w ciągu doby jeździ przeszło 36 000 aut.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj