StartWiadomości

W Cieszynie zatrzymano 19-latka odpowiedzialnego za liczne przestępstwa

Policjanci z cieszyńskiej prewencji zatrzymali 19-latka bezpośrednio po kradzieży, której dopuścił się na jednej ze stacji paliw w Cieszynie. Podczas zatrzymania 19-latek nie chciał podporządkować się poleceniom policjantów. Pijany mieszkaniec Cieszyna był bardzo agresywny.

Szarpał i kopał interweniujących stróżów prawa, którzy jednak szybko obezwładnili pijanego agresora i umieścili go w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 19-latek usłyszał zarzuty. Okazało się, że młody mieszkaniec Cieszyna miał znacznie więcej przestępstw na swoim koncie, których dopuścił się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ubiegłego roku.

Kryminalni udowodnili mu posiadanie narkotyków, kradzież karty bankomatowej, pieniędzy, telefonu komórkowego oraz usiłowanie kradzieży roweru. Pod koniec listopada dokonał rozboju w sklepie na jednym z osiedli w Cieszynie. Grożąc nożem zastraszył pracownicę i zażądał od niej pieniędzy.

Oprócz gotówki, zabrał jeszcze alkohol i papierosy. W grudniu, w okresie przedświątecznym włamał się do jednego z mieszkań w Cieszynie, skąd ukradł m.in. złotą biżuterię i inne przedmioty o łącznej wartości blisko 60 tysięcy złotych.

19-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Po tym, jak mężczyzna usłyszał siedem zarzutów, sąd na wniosek śledczych i prokuratora postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz