Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W czasie kwarantanny dbamy o cerę [WIDEO]

Facebook Twitter

Czas społecznej kwarantanny to czas dobry dla naszej cery. Skóra naszych twarzy teraz odpoczywa, głównie od makijażu, z którego w domowych warunkach wiele kobiet zrezygnowało.

Potwierdza to Monika Hajdziony, kosmetyczka, właścicielka Olimpia Day Spa w Rybniku:

Ja lubię dać skórze odpocząć, pooddychać, dać jej czas na regenerację, bo rzadko mamy taką możliwość, w związku z tym, skoro teraz jesteśmy w domu, to proponuję właśnie  zminimalizować makijaż, wykorzystać ten czas na silne oczyszczanie skóry, skupić się na tych zabiegach związanych z oczyszczaniem skóry, przemywanie  skóry. Można jeszcze wykorzystywać preparaty z delikatną zawartością kwasów, które pozwolą ładnie skórę doprowadzić do gładkości i jednolitości w kolorycie. A ten makijaż, który zastosujemy, gdy już wyjdziemy, to przede wszystkim kremy typu BB, CC czy lekkie kremy z filtrem, które mają tendencję do koloryzowania skóry.

Od kiedy nosimy maseczki można skupić się na mocniejszym makijażu oczu, posłuchaj:

A jak domowymi sposobami można zadbać teraz o skórę naszej twarzy? Maseczka z ogórka?

Tych domowych sposobów jest całkiem sporo, myślę, że jeśli zerkniemy do naszej kuchni, to na pewno takie rzeczy jak płatki owsiane, ogórek, miód, to będą takie składniki, z których możemy zrobić ciekawe mikstury. Ja osobiście polecam nałożenie jogurtu naturalnego na twarz i przesmarowanie ust miodem, który ma świetne właściwości regeneracyjne. Warto też skupić się na tym, by skóra mogła dobrze się oczyścić i zadziałać antybakteryjnie.

Dbanie o cerę jest ważne szczególnie teraz, kiedy nosimy maseczki:

Nasza skóra mocno się poci pod maseczką, mamy tendencję do stanów zapalnych, nadwrażliwości skóry.

– mówi kosmetyczka Monika Hajdziony. Co radzi?

Rady zebrała Monika Sokołowska, zobacz całą rozmowę:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021