Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W czasie pandemii, spisz się sam. Zaczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Facebook Twitter

 W czwartek (01.04.) rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jest przeprowadzany raz na 10 lat od 1921 roku. Zebrane dane służą do opracowywania wielu strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Jak wziąć udział w tegorocznym spisie?

Fot. pixabay.com

W tym roku spis ma odbywać się głównie przez internet. Ta forma jest obowiązkowa i pożądana z uwagi na sytuację epidemiologiczną. Trzeba wejść na stronę internetową Głównego Urzędu Statystycznego, zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy. Znajdziecie tam szczegółowe informacje dotyczące logowania i zawartych w nim pytań.

Udział w narodowym spisie powszechnym jest obowiązkowy. Czas na wypełnienie formularza jest do 30 czerwca, mamy więc na to 3 miesiące, ale lepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu, może wziąć udział w spisie w każdym urzędzie statystycznym, urzędzie wojewódzkim, urzędzie miasta lub gminy. Przygotowano tam specjalne miejsca spisowe. Można też zadzwonić na infolinię spisową.

Infolinia spisowa: 22 279 99 99

A jeśli nie spiszecie się samodzielnie, skontaktuje się z wami rachmistrz, któremu nie można odmówić udzielenia informacji.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022