Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Czerwionce- Leszczynach konsultują zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Nowe trasy, nowe numery

Facebook Twitter

Ruszają konsultacje w/s zmian w rozkładzie jazdy autobusów MZK na terenie Czerwionki-Leszczyn i w niewielkim stopniu na terenie Żor. Pojawią się nowe trasy i nowa numeracja linii. Ostateczny kształt rozkładu jazdy będzie znany prawdopodobnie w październiku.

Jak jeżdżą autobusy w święta

Znikną dotychczasowe oznaczenia linii od 309 do 313, a pojawią się linie o numerach od 300 do 306. Pozostaną linie: 307 Pawłowice-Żory, 308 Żory-Suszec. Nowością jest m.in. połączenie pomiędzy Żorami i Rybnikiem przez Stanowice, Bełk, Palowice i Szczejkowice (linia 306). Autobusy MZK będą również obsługiwać Książenice i Centrum Przesiadkowe w Szczygłowicach (linie 302 i 303), skąd linią 302 będzie można dojechać do Rybnika.

Bazą wyjściową powstania nowego rozkładu jazdy były głównie konsultacje z władzami Czerwionki-Leszczyn i Żor. Samorządowcy z kolei wzięli pod uwagę, trafiające do nich od miesięcy, sugestie pasażerów, a także możliwości budżetowe swoich gmin, które ostatecznie komunikację autobusową finansują.

– informują w Międzygminnym Związku Komunikacyjnym.

Proponowany rozkład jazdy jest bazą wyjściową i elementem pierwszego etapu konsultacji z pasażerami. Na jego podstawie mogą oni składać do MZK wnioski, sugestie i uwagi. Można to zrobić do 23 maja za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie MZK, mailowo na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, pocztą tradycyjną lub osobiście. Nowy rozkład jazdy będzie udostępniony w okresie wakacyjnym, a wejdzie w życie 1 września 2022 roku. Wówczas rozpocznie się drugi etap konsultacji, a ostateczny kształt rozkładu jazdy będzie znany prawdopodobnie w październiku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj