Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Czerwionce- Leszczynach proszą o zdjęcia, opowieści, wspomnienia. Zbliżają się 60. urodziny miasta

Facebook Twitter

Chcą stworzyć kronikę wspomnień. Z okazji 60. rocznicy nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom w mieście planowane są wspomnieniowe wystawy. Zarówno w wersji internetowej jak i klasycznej.

fot.pixabay.com

Dlatego urzędnicy proszą mieszkańców o podzielenie się zdjęciami czy opowieściami o tym jak kiedyś żyło się w gminie, jak wyglądały miejsca, jak wyglądały obchody różnych świąt. Potrzebne są zdjęcia co najmniej 10-letnie.

Poszukujemy zdjęć przedstawiających wygląd przestrzeni publicznej, zawierających elementy naszej kultury, tradycji, obyczajów. Osoby zainteresowane zachęcamy także do dzielenia się swoimi wspomnieniami dotyczącymi historii i życia codziennego na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

– czytamy na stronie Czerwionki- Leszczyn:

Mamy nadzieję, że dzięki Państwa zaangażowaniu uda się zgromadzić niepowtarzalną kolekcję, zawierającą unikatowe widoki miasta i mieszkańców, utrwalone w obiektywie aparatu.

Zdjęcia lub wspomnienia można przesyłać na adres rp.s@czerwionka-leszczyny.com.pl (jeden mail do 10 MB) do końca kwietnia. Zdjęcia w wersji papierowej można dostarczyć również do Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach (zdjęcia po wykonaniu kopii zostaną zwrócone ich właścicielom).

Godziny otwarcia Biblioteki:

  • poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 8.00-18.00
  • czwartek: 8.00-15.00
  • Biblioteka jest również otwarta w wybrane soboty: 29.01.,12.02., 26.02., 26.03., w godzinach 8.00-15.00.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj