Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Czerwionce-Leszczynach staną kolejne lampy solarne

Facebook Twitter

W Czerwionce-Leszczynach staną kolejne lampy solarne. Przypomnijmy, to nowoczesne urządzenia, które są zasilane energią słoneczną, są ekologiczne i nie generują kosztów.

Miasto po raz drugi wystąpiło o dotację na ten cel i otrzymało pieniądze – mówi Naczelnik Wydziału Programowania i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach, Andrzej Wącirz:

Poprzednie lampy zamontowano w 2012 tym roku i do chwili obecnej Czerwionka-Leszczyny nie poniosła żadnych kosztów z tytułu ich użytkowania. Na jakiej zasadzie działają?

Nie zdarzyła się jeszcze sytuacja, by zapas energii zgromadzony w akumulatorach poszczególnych lamp wyczerpał się, by przestały one świecić – dodaje Andrzej Wącirz. Gdzie staną nowe lampy?

Na montaż 181 lamp gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości blisko półtora miliona złotych, magistrat dołoży ze swoich środków 700 tysięcy. Niewykluczone, że gminne koszty będą niższe jeżeli uda się otrzymać dofinansowanie do projektu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Montaż lamp zapowiedziano na wiosnę przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021