Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Dniu Dziecka o dzieciach na kwarantannie

Facebook Twitter

Ponad 300 dzieci na kwarantannie w powiecie wodzisławskim, 150- w Jastrzębiu. Nie tylko dorośli siedzą zamknięci w domach czekając na wymazy czy potem wyniki testów. Są także dzieci, które wraz z rodzicami muszą spełnić nałożony na całe rodziny obowiązek izolacji, a ta jak wiecie z naszych wiadomości, potrafi trwać tygodniami.

Codziennie piszą do nas rodziny, uwięzione na kwarantannie. Takie, które nie mogą doczekać się wymazów, a potem informacji, że mogą wrócić „do normalnego życia”, np. Wioleta, żona górnika z kopalni „Pniówek” opisała nam jak cała rodzina jest na skraju wytrzymałości nerwowej, nie mogąc doprosić się informacji.

W samych Pielgrzymowicach jest co drugi dom na kwarantannie i każdy ma swój „krzyż”

– pisze Wioleta. W tych rodzinach utknęły też dzieci, które widzą stres i wyczerpanie rodziców.

Najczęstszy kontakt rodziny z regionu mają z policją, dzielnicowi sprawdzają czy ludzie nie wychodzą, pytają ich czego potrzebują, ale też sprawiają przyjemność dzieciom w oknach: a to zawyją syreną, a to zamigają kogutem, zdarza się, że wpadnie Sznupek, policyjna maskotka. Tak było na urodzinach u Wiktora w Radlinie: 4-latek z rodziną w maju był na kwarantannie, nie mógł liczyć na gości i huczną imprezę. Ale impreza się odbyła: pod oknem domu chłopca. Pamiętacie?

W kwietniu podobną niespodziankę miał mały mieszkaniec osiedla Sikorskiego w Żorach, do 6-latka z okazji urodzin wpadli dzielnicowi ze Sznupkiem:

 

W ten weekend policjanci z Jastrzębia, odwiedzając rodziny na kwarantannie przynosili dzieciom prezenty.

Z okazji Dnia Dziecka policjanci, którzy pracują m.in. właśnie z dziećmi, postanowili zrobić niespodziankę podopiecznym gliwickiego ośrodka opiekuńczo-wychowawczego, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP. Krótka wizyta z psem Sznupkiem – maskotką śląskiej policji przysporzyła maluchom dużych emocji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj