Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Drogę św. Jakuba z Krzysztofem Jeremiczem. Biblioteka w Markowicach zaprasza na slajdowisko

Facebook Twitter

Biblioteka w Markowicach zaprasza na slajdowisko poświęcone jednemu z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, prowadzącemu do katedry w Santiago de Compostela. Już w najbliższą środę (24.11.) o swoich przeżyciach z podróży opowie raciborzanin, Krzysztof Jeremicz.

Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago – to szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów.

Drogą św. Jakuba pielgrzymował Krzysztof Jeremicz, raciborzanin i przyjaciel biblioteki. O swoich przeżyciach opowie podczas slajdowiska w bibliotece w Markowicach, które odbędzie się w środę 24 listopada o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

Wydarzenie organizuje Filia Publiczno-Szkolna nr 10 Markowice Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj