Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Jastrzębie będą znowu znakować rowery

Facebook Twitter

To już kolejna akcja w mieście zapowiedziana na najbliższą sobotę (12.05.). Te bezpłatne działania, rowerzyści w tym roku już dwukrotnie mieli okazję skorzystać z takiej możliwości.

fot. jastrzębie.pl

Również w maju rowerzyści będą mogli skorzystać z darmowego oznakowania jednośladu. Kolejne terminy akcji, które zorganizowane zostaną pod wejściem do Straży Miejskiej:

  • 12 maja – 10:00 – 12:00
  • 18 maja – 16:00 – 18:00
  • 19 maja – 10:00-12:00
  • 24 maja – 9:00-11:00

Osoby zainteresowane tą formą zabezpieczenia swojego roweru proszone są o zabranie dokumentu potwierdzającego zakup/źródło pochodzenia sprzętu oraz dowodu tożsamości. W przypadku braku dokumentu sporządzone zostanie oświadczenie właściciela o nabyciu roweru.

Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów w Czechach. Bezpłatne znakowanie rowerów jest możliwe do przeprowadzenia dzięki współpracy podjętej przez Straże Miejskie z Jastrzębia-Zdroju i Karwiny w ramach realizacji projektu unijnego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022