Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W Jastrzębiu przybędzie nowych JASkółek

Facebook Twitter

Tak od niedawna nazywają się rowery miejskie. Nazwę zaproponowali i wybrali sami mieszkańcy. Od soboty (01.09.) będą oni mogli korzystać z trzech nowych stacji i 30 nowych rowerów, które ufundowała Jastrzębska Spółka Węglowa.

fot. jastrzebie.pl

Mówi rzecznik JSW, Katarzyna Jabłońska-Bajer:

Przyłączyliśmy się do inicjatywy rowerów miejskich, którą prowadzi miasto. Ufundowaliśmy trzy kolejne stacje, powstaną one  na terenie naszych zakładów, bo rynek jest taki, że musimy być właścicielem tego terenu. Te stacje powstaną w takich bardziej odległych dzielnicach, czyli przy Centrum Usług Wspólnych na ul. Armii Krajowej, przy kopalni Zofiówka i przy Ruchu Jas-mos. Od 1 września będą mogli korzystać z rowerów zarówno pracownicy, jak i pozostali mieszkańcy.

Łącznie na terenie Jastrzębia będzie teraz 7 stacji roweru miejskiego. Ponieważ system ten wprowadzono w Jastrzębiu jako projekt pilotażowy, dopiero gdy podpisana zostanie umowa na kolejne lata jego funkcjonowania, Jastrzębska Spółka Węglowa rozważy ewentualnie ufundowanie i postawienie kolejnych, nowych stacji – dodaje Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Trzy pierwsze stacje oznaczone logo fundatora ruszają już jutro (1.09.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj