Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Jastrzębiu zapowiadają 50. edycję Winyl Giełdy

Facebook Twitter

"Czarna płyta”, jeśli zadbana i odpowiednio przechowywana, zaklina w sobie czas i muzyką cieszy przez długie lata- piszą organizatorzy 50. Winyl Giełdy w Jastrzębiu. Jej jubileuszowa edycja już w połowie stycznia w jastrzębskiej bibliotece.

fot. pixabay.com

Pierwsza Winyl Giełda odbyła się 10 października 2015 roku. Od tamtej pory stała się cyklicznym wydarzeniem, przyciągającym tłumy wielbicieli analogowego brzemienia. Zapału organizatorów nie ostudziły obostrzenia epidemiologiczne, rosnąca popularność platform streamingowych ani rosnące ceny nowych płyt. Nic w tym dziwnego, ponieważ „czarna płyta”, jeśli zadbana i odpowiednio przechowywana, zaklina w sobie czas i muzyką cieszy przez długie lata.

– czytamy na stronie biblioteki w Jastrzębiu.

Miłośnicy winyli spotkają się w styczniu już po raz pięćdziesiąty. Wydarzenie odbędzie się w jubileuszowym roku 60-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu oraz w roku 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Winyl Giełda to miejsce, gdzie nie tylko kupisz, sprzedasz, wymienisz swoje zbiory, ale też porozmawiasz przy filiżance kawy z podobnymi sobie, „zakręconymi jak czarna płyta”, fanami analogów. Ciekawe rozmowy, okołomuzyczne sprzeczki i nowe znajomości to najcenniejsze towary dostępne na giełdzie, ale nie zapominajcie, że tutaj każdy fan, każdego muzycznego gatunku, znajdzie coś, czego jeszcze brakuje w kolekcji. Uwaga! Silnie uzależnia!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju już zapowiada niespodzianki! Bądźcie z nami 14 stycznia 2023 r., od godziny 10.00, w Bibliotece Głównej, przy ul. Wielkopolskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023