Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Jastrzębiu-Zdroju odbył się pierwszy pogrzeb ratownika górnika, który zginał w KWK Pniówek [FOTO]

Facebook Twitter

"Karol zawsze marzył, żeby pomagać innym, dlatego został ratownikiem górniczym" - tymi słowami rozpoczęło się kazanie podczas nabożeństwa pogrzebowego 36-letniego Karola Partyki. Dziś (26.04.) rozpoczęły się pierwsze pogrzeby górników, którzy zginęli podczas wybuchu metanu w KWK Pniówek.

W Jastrzębiu-Zdroju w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jastrzębiu-Zdroju, odbył się pogrzeb 36-letniego jastrzębianina. Arkadiusz Żabka rozmawiał z ratownikami i górnikami KWK Pniówek:

Radio 90: To chyba jest niezwykle trudne żegnać kolegę dzisiaj.

Bardzo trudne.

Radio 90: Jaki on był?

Pomocny, dobry człowiek, był w porządku chłopak.

Radio 90: 36 lat. W górnictwie od 2007 roku.

Też tak pracujemy, gdzieś jest ten strach w sercu. Każdy się boi. Trudny moment. Wczoraj byliśmy pierwszy raz w pracy po kilku dniach przerwy. Ktoś musi fedrować, nie wiemy co będzie…

36-letniego ratownika pożegnał w kościele Aleksander Szymura dyrektor pracy w kopalni Pniówek:

Aleksander Szymura: Bezwzględny los przerwał wszystkie plany, marzenia i nadzieje. Taki dzień jak dzisiaj wyzwala w nas refleksje nad kruchością naszego życia. Łączymy się w bólu z pogrążoną w smutku rodziną zmarłego. Każdy człowiek ma na ziemi do spełnienia swoje zadanie. Karol odszedł zbyt wcześnie, pozostaje jednak wierzyć, że on to zadanie spełnił. Spoczywaj w spokoju.

Karol Partyka miał żonę i osierocił dwójkę dzieci.

Zobacz zdjęcia:

Dziś (26.04.) o godz. 14:30 w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach rozpocznie się również ceremonia pogrzebowa śp. Dominika Godziek zmarłego w kopalni Pniówek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj