Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Jastrzębiu-Zdroju powstała kolejna ogrzewalnia dla bezdomnych

Facebook Twitter

Mróz nieco zleżał w dzień, ale nocy temperatura spada sporo poniżej zera. To oznacza szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych. Samorządowcy z Jastrzębia postanowili więc puste obiekty będące w miejskich zasobach wykorzystać dla potrzebujących.

fot. jastrzebie.pl

Z myślą o bezdomnych przy ulicy Północnej w Jastrzębiu-Zdroju, na terenie dawnego targowiska miejskiego, uruchomiona została tymczasowa ogrzewalnia. To nowo powstały budynek ze wszystkimi instalacjami. Schronienie w niej można znaleźć w godzinach od 18.00 do 10.00.

W ogrzewalni osoby bezdomne mogą bezpłatnie skorzystać z prysznica, toalet, a przede wszystkim ogrzać się w czasie mroźnych nocy. Wewnątrz pomieszczenia oraz w bezpośredniej okolicy został uruchomiony monitoring. W godzinach funkcjonowania placówki na miejscu jest też obecny strażnik miejski. Ogrzewalnia będzie funkcjonować do marca.

To kolejne miejsce w Jastrzębiu, po noclegowni przy Wodzisławskiej, gdzie mogą schronić się bezdomni. Tam jednak nie można przebywać będąc pod wpływem alkoholu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021