Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Jastrzębiu- Zdroju rozbito gang narkotykowy powiązany z pseudokibicami [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło w Jastrzębiu-Zdroju gang narkotykowy powiązany z pseudokibicami. 8 osób zostało tymczasowo aresztowanych. To efekt śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Jastrzębiu-Zdroju wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji. 

fot.cbsp.policja.pl

Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji, miasto Jastrzębie-Zdrój podzielone było na strefy wpływów, w których poszczególni członkowie zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzali do obrotu narkotyki oraz nowe substancje psychoaktywne, zabezpieczono między innymi gazy obezwładniające, mefedron, marihuanę oraz inne substancje. Według funkcjonariuszy członkowie gangu mają powiązania ze środowiskiem pseudokibiców jednego z miejscowych klubów sportowych.

Do zdarzeń przestępczych dochodziło głównie w Jastrzębiu-Zdroju, ale także w innych miejscowościach południowej części województwa śląskiego. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono znalezione u podejrzanych blisko 50 tys. zł, ok. 3 tys. euro i prawie 500 dolarów. W trakcie śledztwa ustalono mienie należące do podejrzanych warte ponad 800 tys. zł w postaci nieruchomości czy samochodów. Podejrzanym grozi przepadek korzyści majątkowych uzyskanej z przestępstw. Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022