Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

W Jastrzębiu-Zdroju znów można oznakować rower

Facebook Twitter

Po przerwie związanej z epidemią do Jastrzębia-Zdroju wraca akcja zabezpieczania jednośladów. Straż Miejska znakuje pojazdy syntetycznym DNA przed swoją siedzibą - na parkingu przy Urzędzie Miasta, od strony bocznego wejścia.

fot./www.jastrzebie.pl/Wiktoria Knesz

W lipcu akcja będzie prowadzona w piątek (24.07.) od 10.00 do 13.00. Oznaczyć można także wózek dziecięcy czy wózek inwalidzki.

 Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników

– informują strażnicy miejscy.

Akcja znakowania rowerów prowadzona jest z zachowaniem wszystkich procedur związanych z pandemią koronawirusa COVID–19. Osoby, które przyjdą znakować rowery, muszą mieć założone maseczki i przestrzegać zasady dystansu społecznego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj