Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W jastrzębskim szpitalu po raz pierwszy wszczepiono rozrusznik serca

Facebook Twitter

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju po raz pierwszy wszczepiono rozrusznik serca. Urządzenie elektrycznie pobudza rytm serca, skurcze i reguluje w efekcie jego pracę.

Zabieg przeprowadzono u 39-letniej pacjentki w poniedziałek (28.09.) na Oddziale Kardiologiczno-Wewnętrznym. Zabieg wykonywał dr hab. Adam Sokal specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Ma on wspierać w przyszłości w takich zabiegach jastrzębskich medyków. Asystował mu lekarz z oddziału kardiologiczno-wewnętrznego, który na co dzień pracuje w jastrzębskim szpitalu Łukasz Otremba.

Pierwsza pacjentka, u której wszczepiliśmy kardiostymulator, była to 39-letnia kobieta, która wymagała pilnej implantacji urządzenia z powodu bardzo wolnej akcji serca. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, to oznacza, że pacjent pozostaje z nami w pełnym kontakcie. Zabieg przebiegł bez powikłań, pani następnego dnia wyszła do domu, pozostając pod kontrolą naszej poradni.

Nowe metody leczenia pozwolą na kontrolę pacjentów w przyszpitalnej przychodni

– dodaje Marcelina Kowalska rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Bardzo ważną korzyścią dla naszych pacjentów wynikającą z nowych metod leczenia na oddziale kardiologiczno-wewnętrznym naszego szpitala, jest możliwość kontroli kardiostymulatorów w ramach poradni przyszpitalnej.  Do tej pory niestety pacjenci musieli udać się do ośrodków w Katowicach lub Zabrzu, gdzie były takie poradnie,  teraz ta pomoc będzie na miejscu.

Choroby układu krążenia cały czas są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce i na świecie.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022