Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Jaworznie zginęła 12-latka. Działania policji w regionie

Facebook Twitter

Działania pod kryptonimem „Bezpieczny Pieszy” dziś (25.01) na drogach w rejonie Raciborza. Policja zwraca szczególną uwagę na miejsca, w których ruch pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem. Od rana powtarzane są apele o rozwagę i przekazywane informacje o tragedii, w której w Jaworznie zginęła 12-latka.

Fot. jaworzno.policja.gov.pl

W Jaworznie zginęła 12-latka, a tylko wczoraj (24.01.) wieczorem na ul. Św. Wojciecha w Raciborzu kierujący fiatem punto potrącił dziewczynkę, która- jak wynika z pierwszych ustaleń- wbiegła na przejście dla pieszych, mimo czerwonego światła.

W Jaworznie zginęła 12-latka. Okoliczności wypadku

Jaworzniccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach potrącenia 12-letniej dziewczynki, która w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło wczoraj (24.01) ok. godz. 19.25 na ulicy Św. Wojciecha – rejon przystanku Geosfera – kierunek Sosnowiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia wynika, iż 34-letni kierujący Fiatem Punto potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 12-letnią dziewczynkę, która najprawdopodobniej nie zastosowała się do sygnalizatora S1, który wyświetlał światło czerwone dla pieszych. Kierujący był trzeźwy i posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają jaworzniccy śledczy pod nadzorem prokuratora.

Apele policji

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność ze względu na panujące warunki atmosferyczne jest zdecydowanie gorsza. Używanie elementów odblaskowych może nawet uratować życie, gdyż pieszy widoczny z daleka daje kierującemu samochodem czas na odpowiednią reakcję.

Przypominamy również, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego, znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego,
  • ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Zobacz nasze materiały z niebezpiecznych zdarzeńdrogowych:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023