Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Knurowie chcą stworzyć piękny park! Ma powstać wokół tężni przy ulicy Ułanów

Facebook Twitter

Jest plan na nowy park w mieście. W Knurowie chcą zagospodarować przestrzeń wokół tężni solankowej przy ulicy Ułanów. Urząd Miasta zaprezentował wizualizację, na której można zobaczyć jak miałby zmienić się ten teren.

fot. UM Knurów

Zapowiada Joanna Fijołek, zastępca naczelnika wydziału inwestycji miejskich i spraw drogowych w knurowskim magistracie:

Joanna Fijołek: Naszym celem przyszłościowym jest stworzenie takiego parku miejskiego, z pasażem zieleni miejskiej, stworzenie ciekawego miejsca dla rekreacji okolicznych mieszkańców, podniesienie estetyki tego miejsca. Chodzi też o zwiększenie integracji lokalnej społeczności. Będziemy chcieli tam stworzyć różne takie pergole zacieniające, scenę plenerową wokół tężni, nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych. Stworzenie miejsca pod foodtrucki, bo jak ludzie będą się zbierać, to mała gastronomia będzie się rozwijała.

Nowy park ma być miejscem, w którym mieszkańcy chętnie i przyjemnie będą spędzać wolny czas:

Joanna Fijołek: Będziemy chcieli stworzyć też takie miejsce pod kino plenerowe, z możliwością ułożenia leżaczków. (…) Oczywiście wykonanie dodatkowego oświetlenia terenu, drzewa podświetlone. Pomysł mamy, ale w zależności od dostępnych środków będziemy przechodzić do realizacji, opracujemy sobie już szczegółową dokumentację projektową.

fot. UM Knurów

Zanim uda się pozyskać środki na nowy park, już w tym roku obok tężni powstanie nowy plac zabaw:

Joanna Fijołek: Obecnie mamy w toku procedurę przetargową na modernizację placu zabaw, który zlokalizowany jest przy ulicy Ułanów. Jego już praktycznie nie ma, tam były stare urządzenia, które nie nadawały się do użytku. To wpisuje się w tą koncepcję zagospodarowania, mamy postępowanie przetargowe w toku na modernizację placu zabaw, powstanie nowy plac zabaw, nowe urządzenia zabawowe. No i będziemy tą naszą koncepcję rozszerzać dalej.

 

Szacunkowy koszt budowy nowego parku to kilka milionów złotych

Miasto z pewnością będzie starało się o uzyskanie dotacji ze środków zewnętrznych. Zakres prac został podzielony na dwa etapy, z czego pierwszy koncentruje się na obszarze w pobliżu tężni, natomiast drugi obejmuje pozostały teren inwestycji.

Zobacz wizualizacje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj