Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Knurowie wstrzymane szczepienia z powodu braku dostaw preparatu

Facebook Twitter

"W najbliższych dwóch tygodniach będziemy mieli więcej pracy, ale jesteśmy na to przygotowani" - powiedział w rozmowie z Radiem 90 Michał Ekkert, prezes Szpitala w Knurowie. W tej lecznicy, podobnie jak w innych w naszym regionie, wstrzymane zostały szczepienia grupy "0" z powodu braku dostaw preparatu.

fot.torstensimon,pixabay

Zabezpieczone są drugie dawki, które trzeba podać zaszczepionym już osobom:

Przesunięcie osób z grupy ”0” o tydzień, nic złego się nie stanie. Oczywiście wolelibyśmy te osoby szybciej wyszczepić natomiast to, że w nadchodzących tygodniach będziemy musieli wyszczepić 2 razy więcej osób to nie jest problem, to będzie dla nas bardziej intensywny tydzień ale damy sobie radę. To będzie oznaczało w najbliższych dwóch tygodniach nałożenie się wyszczepienia osób z drugiej dawki oraz osób tych, które będą przesunięte z tego tygodnia ale logistycznie już się do tego przygotowaliśmy. Z niezależnych przyczyn od nas mamy przesunięcie, oczywiście wszystkie te osoby, które są zarejestrowane wyszczepimy, istotne jest dla nas zabezpieczenie drugiej dawki i to mamy.

W knurowskim szpitalu zaszczepiono już około tysiąca osób:

Początkowo tych osób było trochę mniej, szczepiliśmy przez pierwsze dni po kilkadziesiąt sto, później przeszliśmy w okolicę około 200 osób, ilość dawek które podajemy musimy podzielić przez 6 ponieważ szczepimy szczepionką pfizer, czyli z jednej ampułki mamy 6 dawek, czyli mówię około 200 osób na dobę, tak żeby było to podzielne przez 6, bo sobie narzuciliśmy taki plan aby nie zmarnować żadnej dawki. Temat jest bardzo prosty, bo nieraz ktoś wypadnie, ktoś nie dojedzie, ktoś akurat będzie w kwarantannie czy izolacji. Zawsze mamy grupę rezerwową kilku, kilkunastu osób na dany dzień i mając telefon do tych osób przesuwamy tak, aby wykorzystać to do ostatniego 0,3 ml w strzykawce.

W przyszły tygodniu rozpoczyna się też szczepienie seniorów:

Tutaj jest dodatkowa praca związana z logistyką dowiezienia tych osób do punktów sczepień. Natomiast tutaj rozmawialiśmy też z personelem, że zaoferujemy te szczepienie w domu jeżeli będzie taka konieczność, a transport chorego będzie dla niego niewskazany. Także to mimo że jest to niewielka grupa, to logistycznie jest troszeczkę innym zadaniem, bo część osób trzeba będzie do nas przywieźć, a część osób ewentualnie wyszczepimy w domu. Damy sobie radę, nic się złego nie stanie.

W Urzędzie Miasta w Knurowie wyznaczono punkt informacji i zgłoszeń dotyczących organizacji transportu dla osób niepełnosprawnych i starszych, nie mających możliwości dojazdu na szczepienie.

Numer ws. transportu do punktu szczepień: 32 339 23 11. Czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-15.00, w piątek w godz. 8.00-13.00

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj