Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W kopalni Knurów przysypany został górnik. Trwa akcja ratunkowa [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Akcja ratownicza w kopalni Knurów-Szczygłowice. Ratownicy poszukują górnika, który został zasypany w chodniku podścianowym ściany 28- 850 metrów pod ziemią. Do zdarzenia doszło o godzinie 9.40.

Poszukiwany górnik prawdopodobnie pracował przy likwidacji chodnika, po rozkręceniu jednego z elementów obudowy doszło do niekontrolowanego wysypu rumoszu skalnego, który przysypał górnika. W akcji ratowniczej bierze udział 5 zastępów ratowniczych.

Aktualizacja (15.22.)

Ratownicy poszukują górnika, który został zasypany w chodniku podścianowym ściany 28 – 850 metrów pod ziemią. Do zdarzenia doszło o godzinie 9.40. Poszukiwany górnik prawdopodobnie pracował przy likwidacji chodnika, po rozkręceniu jednego z elementów obudowy doszło do niekontrolowanego wysypu skał. W tej chwili ratownicy zabezpieczają miejsce wypadku, instalują obudowy tymczasowe, m.in. dlatego, aby zapobiec dalszemu wysypowi kamieni. Gdy ratownicy zakończą prace zabezpieczające, rozpoczną odgruzowanie chodnika, w którym znajduje się poszukiwany górnik. Rumowisko cały czas jest napowietrzane. W akcji ratowniczej bierze udział 5 zastępów ratowniczych.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj