Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Krzyżanowicach tworzą zbiór tekstów gwarowych

Facebook Twitter

Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki z siedzibą w Tworkowie czeka na autorów testów, które były prezentowane w czasie konkursu gwary śląskiej - ten od 13 lat odbywa się na tym terenie. To cenne źródło wiedzy o mieszkańcach i ich codziennym życiu; teksty pisane wierszem lub prozą z dużą dawką humoru.

fot. dangquocbuu / pixabay.com

Czasami zawierają elementy dawnych przyśpiewek, piosenek i rymowanek, ale i ciekawostki z życia gminy, wsi i rodziny. Zbiór może okazać się pomocny dla folklorystów, socjologów i antropologów, ale przede wszystkim, ma służyć kolejnym pokoleniom, z którego będą mogli czerpać nauczyciele, rodzice i dzieci.

Każdy utwór będzie podpisany imieniem i nazwiskiem jego autora oraz oznaczony datą. Wykazy utworów zaprezentowanych podczas kolejnych edycji konkursu wraz z nazwiskami autorów tekstów i osób prezentujących wiersz czy inny tekst literacki są dostępne w biurze GZOKSiT w Tworkowie.

Jak i gdzie można przekazać swój tekst?

Osobą odpowiedzialną za to przedsięwzięcie jest Sabina Ciuraszkiewicz, starszy specjalista ds. kultury, telefon: 500 048 566, adres email: kultura@gzoksit.krzyzanowice.pl. Adres: Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach z/s w Tworkowie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022