Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Lubomi wciąż zachęcają mieszkańców do szczepień, okazji będzie kilka

Facebook Twitter

Samorządowcy wciąż zachęcają mieszkańców regionu do szczepienia przeciwko COVID-19. Statystki wyglądają różnie, w zależności od miejscowości. Jak wiecie z wiadomości Radia 90, trwa wyścig gmin w rankingu zaszczepionych, rząd kusi dodatkowymi pieniędzmi.

W Lubomi władze gminy też zachęcają mieszkańców do szczepień:

Bogdan Burek: My różnie jesteśmy odbierani w mediach społecznoościowych, czy ja, czy wójt. Bo oczywiście zachęcamy do szczepień, natomiast różnie to ludzie interpretują, przyjmują do wiadomości. Aczkolwiek widząc te obostrzenia, które przychodzą z „zachodu”, to niejeden już to przemyślał i poddał się szczepieniu. Jak widać zagrożenie jest i jedynym rozwiązaniem jakim jest, to szczepienie obojętnie jaką szczepionką. Aczkolwiek, jak słyszymy każdy chce tą jednorazową Johnsona, natomiast my będziemy się starać, aby w punktach szczepień były różnego rodzaju szczepionki, tak aby wszyscy byli zadowoleni i był wybór.

– przyznaje Bogdan Burek, zastępca wójta Lubomi. A w najbliższym czasie okazji do zaszczepienia się na terenie gminy będzie kilka…

Bogdan Burek: Mieliśmy ostatnio wideokonferencję z wojewodą, nadal akcja „szczepimy się” trwa. W tę niedzielę w parafii w Lubomi kolejna akcja szczepienia, kolejny zespół szczepień przybędzie do Lubomi (…) Cieszymy się z tego, że gros ludzi podjęło się tego wyzwania. Ostatnio to 71 osób z Lubomi, 20 w Syryni, na Grabówce 15. Takie akcje przynoszą rezultat. Myślę, że 12 września, kiedy odbędą się dożynki, też chcemy przeprowadzić szczepienia. Też będzie namiot w okolicach sceny.

A każdego dnia w województwie śląskim przeciwko koronawirusowi szczepi się około 3 i pół tysiąca osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj