Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W maju ruszy remont kąpieliska Ruda w Rybniku

Facebook Twitter

48 milionów złotych ma kosztować modernizacja kąpieliska Ruda w Rybniku. Remont ma się rozpocząć już w tym miesiącu. W miejscu dotychczasowego basenu, powstaną trzy nowe z wieloma atrakcjami. Na remont czeka jednak także rybnicki stadion.

Remont stadionu obejmuje zmianę wymiarów boiska, tak aby były one zgodne z przepisami, modernizację czeka również tor żużlowy. Dla wielu mieszkańców Rybnika i okolicznych miejscowości duże znaczenia ma wiadomość, że w końcu remontowane będzie miejskie kąpielisko:

Więc musimy rozebrać całą tą nieckę basenu i wybudujemy 3 niezależne niecki, jedna większa, która będzie dla tych, którzy potrafią pływać, średnia oraz brodzik. Wszystkie będą wyłożone blachą. Będzie wiele atrakcji, w tej dużej niecce basenowej to będzie 'rwąca rzeka’, to będą zjeżdżalnie dwie, to będzie fontanna w nocy podświetlona. Woda będzie podgrzewana, wokół tych basenów wmontowane będą solary, to one będą podgrzewać wodę.

– mówił  poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika Adam Fudali i dodał, że przez to wydłuży się sezon kąpielowy, który ma trwać od maja do końca września. Na nowej Rudzie powstać ma między innymi plac zabaw, boisko do gry w siatkówkę, piłkę nożną. Zaadaptowany ma zostać również pobliski staw.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj