Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Marklowicach mieszkańcy sami zbierali dary dla Ukraińców. ”Nie spodziewaliśmy się, że aż tylu ludzi się zaangażuje”

Facebook Twitter

Mieszkańcy regionu jak tylko mogą starają się pomóc Ukraińcom. Zbiórka potrzebnych rzeczy dla osób uciekających z objętego wojną kraju trwa w wielu miejscach. Magda i Sylwia, dwie mieszkanki Marklowic same postanowiły zorganizować taką zbiórkę.

fot. pixabay.com

Jedna nich, Magda dała ogłoszenie w portalu społecznościowym, jak mówi Radiu 90 – odzew był ogromny:

Magda: Szukałam miejsca, gdzie szłoby zawieźć jakieś rzeczy, w okolicy tutaj Marklowic nic nie było i doszłam do wniosku, że skoro mam jechać gdzieś dalej do Rybnika czy Wodzisławia, to dam najpierw ogłoszenie, może najbliżsi sąsiedzi też by chcieli coś dać, ku mojemu zdziwieniu ludzie bardzo chętnie coś przywozili, co chwilę podjeżdżało jakieś auto, zostawiali mniejsze i większe paczki, kto ile mógł to dał i nazbierały się w przeciągu niecałych dwóch dni 2 auta wypełnione jak tylko szło.

Mieszkańcy Marklowic mają ogromne serce i chętnie ruszyli z pomocą

– podkreśla nasza słuchaczka:

Magda: Nieraz bym się prawie popłakała, bo drzwi się nie zamykały, auto za autem przyjeżdżało w niektórych momentach i nie wiedziałam gdzie już to potem dawać. Ja zbierałam to w domu i zawieźliśmy to do Rybnika, bo już nie było tego gdzie składować. Nie spodziewaliśmy się, że aż tylu ludzi się zaangażuje. Paczki jeszcze do mnie napływają, ale to już zawiozę do naszego OSP w Markolowicach, bo tam rusza zbiórka.

To była oddolna inicjatywa dwóch mieszkanek Marklowic. O punktach zbiórek zorganizowanych w miastach i miejscowościach regionu, gdzie można dostarczać potrzebne rzeczy przeczytacie tutaj:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022