W meczu na szczycie siatkarskiej II ligi Rybnik lepszy od Andrychowa

Volley Rybnik- lider tabeli grupy 5- mierzył się z wiceliderem MKS-em Andrychów. Rybniczanie wygrali po zaciętej walce 3:1.

Tylko w drugiej partii goście byli lepsi, wygrali ją do 21, w pozostałych końcówki setów rozstrzygali na własną korzyść rybniczanie, zwyciężali do 22, 20 i 23.

Z wygranej cieszył się kapitan Volleya, Szymon Ściślak:

To był bardzo trudny mecz, myślę, że tutaj decydowały pojedyncze akcje, ten drugi przegrany set- tylko dwie akcje wystarczyły, by odwrócić wynik tego seta akurat. Cieszę się, że wytrzymaliśmy bardzo nerwową grę, bardzo trudną grę, punkt za punkt właściwe (…).

Ze zwycięstwa i gry swoich podopiecznych zadowolony był trener Volleya, Wojciech Kasperski:

Po takiej dłuższej przerwie, którą mieliśmy trafił nam się mecz z bardzo trudnym przeciwnikiem, ale tutaj przede wszystkim wielkie gratulacje dla zawodników, którzy raz, że technicznie bardzo dobrze zagrali (…), ale to co mnie najbardziej cieszy, to to, że zagraliśmy jako zespól, jeden za drugiego grał na najwyższym poziomie (…).

Po sobotnim zwycięstwie Volley pozostał liderem w tabeli grupy 5 II ligi. Teraz rybniczanie zagrają na wyjeździe z Kęczaninem Kęty.