Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Mszanie wstawią się za mieszkańcami ogrzewającymi domy gazem

Facebook Twitter

Dlaczego nie wszyscy, którzy ogrzewają domy gazem, dostaną dopłaty? Dla tych, którzy zmienili system ogrzewania na gazowy, dopłata jest, przypomnijmy, uzależniona od wysokości osiąganych dochodów - to niesprawiedliwe twierdzą w gminie Mszana.

wyniki wyborów w mszanie

Tamtejsi radni chcą na dzisiejszej (23.02.) sesji przyjąć apel o zniesienie kryterium dochodowego przy przyznawaniu dodatku gazowego. Mówi wójt gminy Mszana, Mirosław Szymanek

Mirosław Szymanek: Jest taki pomysł, aby podjąć uchwałę, która by w sposób taki solidarnościowy, ale bardzo sprawiedliwy traktowała osoby, które również opalają domy gazem. To była inicjatywa pana radnego, który w jakiś sposób wskazał to, aby samorząd rozważył takie możliwości prawne. I my jako urząd przygotowaliśmy uchwałę.

Apel ma być skierowany do polskiego Parlamentu

– dodaje wójt Szymanek.

Mirosław Szymanek: To jest oczywiście taka uchwała intencyjne, która ma zwrócić uwagę na problem, że jednak jeżeli dopłacamy dzisiaj do kotłów opalanych paliwem stałym, to także żeby te dopłaty były do kotłów gazowych, ponieważ te koszty gazu też wzrosły. I to jest główna jakby intencja tej uchwały, chodzi o mieszkańców, ale chodzi też ogólnie, żeby wpłynąć na parlament, żeby może taką uchwałę podjęli w całym kraju.

Trudno wyrokować czy apel Rady Gminy w Mszanie przyniesie skutek, szanse są raczej niewielkie, ale sygnał do Warszawy od lokalnego samorządu zostanie wysłany. Dodajmy, że początek dzisiejszej sesji w Mszanie o godzinie 14.30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024