Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Nędzy powiedzą jak prowadzić przydomowe, ekologiczne ogrody

Facebook Twitter

"Pochylmy się z szacunkiem nad matką naturą, która nas żywi, leczy, chroni i zachwyca" - tak zachęcają w gminie Nędza do zakładania przydomowych ogrodów i zapraszają na wykład.

W najbliższy czwartek 18 sierpnia o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbędzie się wykład pt. „Przydomowy eko ogród”.

Pochylmy się z szacunkiem nad matką naturą, która nas żywi, leczy, chroni i zachwyca. Nie pozwólmy, aby nasze ogrody złożone były tylko z trawnika i przycinanych iglaków, to ekologiczna pustynia, w której niechętnie zamieszkują zwierzęta. Czerpmy zatem pełnymi garściami z bogactwa, które jest obok nas, zaprośmy do naszych ogrodów pszczoły, trzmiele i motyle, dajmy schronienie zwierzętom – a odwdzięczą się nam lepszymi plonami, pomogą zwalczać szkodniki i zachwycą nas wspaniałymi barwami.

– zachęcają organizatorzy wydarzenia.

fot. FB @GCKNedza

O tym, jak stworzyć eko ogród w procesy działające w naturze, w zgodzie z prawami ekosystemu i szacunkiem dla przyrody opowie Elżbieta Skrzymowska – dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, inicjatorka wielu projektów ekologicznych, przyrodniczka oraz miłośniczka ekologicznych upraw. Dowiemy się również, jak taki ogród musi być prowadzony, aby nie szkodził ani człowiekowi, ani naturze oraz był przyjazny dla żyjących w nich organizmów. Najważniejsze jest jednak, aby nie korzystać z chemii, która niszczy glebę i sprawia, że wyhodowane warzywa szkodzą naszemu zdrowiu. Korzyści z założenia ogrodu ekologicznego są ogromne, także dla przyszłych pokoleń.

Na warsztaty i wykłady obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona) pod nr telefonu 506 141 501, 32 410 47 70. Udział jest bezpłatny.

Projekt realizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nędzy przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury w Nędzy.
Dofinansowano ze środków programu „Działaj lokalnie”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj