Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W niedzielę JKH GKS kontra Re-Plast Unia Oświęcim

Facebook Twitter

Do końca zmierza zasadnicza część sezonu Polskiej Hokej Ligi. Drużynie JKH GKS-u Jastrzębie zostało do rozegrania już tylko 5 spotkań, dwa z nich odbędą się w ten weekend. Już dzisiaj (27.01.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ a w niedzielę (29.02.) wracają na Jastor, by zmierzyć się z wiceliderem tabeli Tauron Re-Plast Unią Oświęcim.

fot. jkh.pl

Hokeiści z Jastrzębia mają już tylko teoretyczną szanse, by awansować na czwarta lokatę. Musieliby wygrać wszystkie spotkania i liczyć na potknięcia rywali.

To raczej nierealne, ważne żeby zacząć wygrywać

– mówił po ostatnim spotkaniu trener jastrzębian, Robert Kalaber.

Zaczęliśmy mocniej trenować. Myślę, że pozostaniemy na piątym miejscu dlatego tak na prawdę rozpoczęliśmy już przygotowywać do fazy play-off bo to najważniejsza część sezonu. Musimy zacząć wygrywać, przede wszystkim na własnym lodzie. Trenuje zespół od 9 lat i nie pamiętam, żebyśmy stracili tyle punktów u siebie co w tym sezonie.

W odniesieniu kolejnych zwycięstw drużynie ma pomóc nowy zawodnik. Klub podpisał kontrakt z finem Lauri Huhdanpää. 27-letni napastnik rodem z Tampere zaczął ten sezon w Podhalu Nowy Targ, ale szybko przeniósł się do ligi słowackiej. W 2021 roku grał także w drużynie Energii Toruń. Teraz wraca o polskiej ligi i ma pomóc drużynie z Jastrzębia w play-offach. Jego kontrakt ma obowiązywać do końca sezonu. Po raz pierwszy jastrzębskiej publiczności Fin zaprezentuje się w niedzielę.

Początek mecz u przeciwko drużynie z Oświęcimia o 17:00

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023