Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tauron Dystrybucja: „W niektórych miejscach trzeba po prostu odbudować sieć energetyczną”

Facebook Twitter

Sytuacja jest bardzo, bardzo trudna - powiedział nam rzecznik firmy Tauron Dystrybucja Łukasz Zimnoch pytany o aktualny stan prowadzonych napraw. W całym województwie prądu nie ma około 50 tysięcy odbiorców, z czego większość w naszym regionie.

TAURON Dystrybucja pracuje nad usunięciem awarii będących skutkiem wczorajszej wichury. Używamy ciężkiego sprzętu, żeby dotrzeć do miejsc, gdzie musimy usunąć awarię. Żeby dostać się do wielu miejsc potrzeba dokonać wycinki i usunięcia powalonych drzew – informuje rzecznik firmy. Sytuacja jest trudna:

– powiedział nam rzecznik Tauron Dystrybucja, Łukasz Zimnoch.

Informacja z UM Rybnik:

Aktualnie w Rybniku awarie dotyczą głównie linii średniego napięcia w dzielnicach: Stodoły,  Chwałęcice,  Chwałowice, Boguszowice,  Grabownia, Kłokocin, Rybnicka Kuźnia, Radziejów, Popielów, Kamień,  Grabownia,  Kłokocin.

Trwa przywrócenie dostaw prądu do kąpieliska „Ruda” i basenu w Chwałowicach.

Oficjalna informacja Tauron Dystrybucja.

Burza z huraganowym wiatrem dochodzącym w porywach do 120 km/h, która uderzyła w południową Polskę zostawiła za sobą wiele zniszczeń. W szczytowym momencie w Województwie Śląskim ponad 200.000 klientów TAURON  Dystrybucja nie miało zasilania. Dziś o godzinie 8.00 wciąż bez prądu na terenie województwa pozostaje 50.000. Najtrudniejsza sytuacja panuje w powiatach: pszczyńskim, bieruńsko – lędzińskim,  mikołowskim, tyskim, rybnickim, raciborskim, wodzisławskim i jastrzębskim. Powalone drzewa uszkodziły w wielu miejscach przewody i słupy energetyczne na liniach energetycznych wysokiego, średniego i niskiego napięcia.

W pierwszej kolejności usuwane są uszkodzenia w głównych punktach zasilania i liniach wysokich napięć, potem usuwamy awarie na liniach średniego napięcia i niskiego napięcia.

TAURON Dystrybucja stara się przywrócić zasilanie tak szybko jak to możliwe. Przy usuwaniu awarii działają:

  • 70 ekip naprawczych TD Oddział Gliwice
  • 20 ekip TAURON Dystrybucja spoza województwa śląskiego
  • 30 ekip firm obcych wynajętych przez TD

Statystyka po wichurze:

Ilość uszkodzonych linii wysokiego napięcia – 29.
Ilość uszkodzonych linii średniego napięcia – 69.
Ilość awarii Głównych Punktów Zasilania – 9.

2 połamane słupy na linii wysokiego napięcia, kilkadziesiąt słupów na liniach średnich napięć oraz kilkadziesiąt miejsc, gdzie powalone drzewa zerwały przewody linii średniego napięcia.

Ponadto zostało uszkodzonych kilkaset linii niskich napięć (linie główne oraz przyłącza do budynków).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2020