Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W obu kierunkach ulicami Żorską i Wodzisławską w Rybniku – ruch nie jest natężony

Facebook Twitter

Tak jak zapowiadano - jeszcze w tym roku udostępniono przejazd w obu kierunkach ulicami Żorską i Wodzisławską w Rybniku. Kierowcy mogą korzystać z trasy od czwartku (20.12.). Apelujemy jednak o ostrożność, ponieważ remont nie został jeszcze ukończony. Ruch na tych drogach jest na razie umiarkowany.

Ruch jest niezbyt duży, być może wynika to z faktu, że ludzie po prostu nie wiedzą, że przez najbliższe miesiące będą mogli korzystać zarówno z Wodzisławskiej jak i z Żorskiej.
To dobra wiadomość dla kierowców, bo przedświąteczny ruch jest naprawdę spory i rośnie z każdym dniem. Po drugie – objazdy były dla wszystkich męczące. W końcu na remontowane ulice wróciły także autobusy komunikacji miejskiej.

Warto jednak pamiętać, że zarówno Wodzisławska, jak i Żorska nie są równe jak stół, to cały czas plac budowy. Miasto ustawiło specjalne znaki, które o tym informują. W związku z tym autobusy nie będą korzystały z zatoczek, bo w wielu miejscach jeszcze ich nie ma. Mimo wszelkich utrudnień, kierowcy się cieszą z przejezdności dróg:

Niestety na zakończenie prac poczekamy co najmniej do wiosny. Drogowcy wrócą na plac budowy, kiedy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Wtedy ponownie Żorska i Wodzisławska zostaną zamknięte. Póki co, możemy cieszyć się z ułatwień.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022