Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Ośrodku Wypoczynkowym OLZA poczujesz się jak na wakacjach w tropikach [FOTO]

Facebook Twitter

Upalny początek lata w regionie! Wakacje powoli się rozkręcają, pogoda jak w tropikach, aby poczuć się jak na egzotycznej wyspie wcale nie trzeba jechać zbyt daleko. W myśl przysłowia „Cudze chwalicie, swego nie znacie” w Radiu 90 polecamy wam Ośrodek Wypoczynkowy OLZA. Znajdziecie tu wszystko, czego potrzeba, by w gorące dni po prostu odpocząć i dobrze się bawić.

Olza, wakacje 2022

Posłuchajcie co mówią do mikrofonu Radia 90 wypoczywający w Olzie:

Bawią się dzieci, bawią się dorośli

W tym roku wiele osób musiało zrezygnować z dalekich podróży, w zamian wybierając wypoczynek właśnie w Olzie.

To kąpielisko ma cały szereg zalet, przeróżnego typu, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przede wszystkim czujemy się tutaj bezpiecznie, jest wspaniała infrastruktura, wiele ciekawostek dla dzieci, dobre zaplecze, jeśli chodzi o gastronomię. I ludzie chętnie tutaj przybywają, zarówno z Polski, jak i Czech. Myślę, że wszyscy dobrze się tutaj bawią i zapraszamy do Olzy! W tym roku pewne rzeczy się pozmieniały. Od lat jeździłem za granicę, do Egiptu, to sporo podrożało, m.in. przez koszty związane z paliwem. Cenimy sobie to, co mamy i to jest bardzo dobra droga. W bliskich okolicach można świetnie wypocząć: mamy piękną pogodę od dwóch tygodni. Akurat mi przytrafiło się to w czasie urlopu, więc wygrałem na loterii, i czego więcej chcieć…Wszystko to co tam, 5 000 km dalej, mamy u siebie. Także tylko korzystać!

Miejsce w ciągu ostatnich lat bardzo się zmieniło

– podkreślają wypoczywający na terenie ośrodka:

Bardzo się zmienił, bo ja tu mieszkam już ponad 40 lat i wspominam jak tu było kiedyś, jak jest teraz…nie do poznania. Zmieniła się infrastruktura, bo powstało dużo atrakcji dla dzieci atrakcji, gastronomii jest dużo i przyjemna plaża. Kiedyś było zupełnie inaczej: trochę piasku, woda i to było wszystko. Kąpaliśmy się na dziko…

Bezpieczeństwo nad wodą przede wszystkim

Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy. M.in. Paweł Mitko, ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego:

Paweł Mitko: Zawsze znajdzie się jakiś delikwent, który chce się popisać przed płcią przeciwną. Ale ogólnie stosują się do zasad. Najgorsi są pijani kapiący się, więc przestrzegamy przed tym, żeby nie wchodzić do wody po jednym czy pięciu piwkach. I przy takich upałach dużo pić wody, chodzić w czapeczce, żeby nic się nie stało, spłukać się najpierw przed wejściem do wody, żeby nie dostać szoku i ogólnie: żeby słuchać ratownika, a nie grać szefa. W tym tygodniu jest luzik. Ale pogoda dopisuje, zaczęły się wakacje, jeszcze ludzie nie wyjechali na te kierunki zagraniczne typu Turcja czy Tunezja, więc ludzi trochę jest. W niedzielę o 10.00 nie było gdzie zaparkować. Jest dużo pracy, trzeba mieć oczy dookoła głowy i uważać na tych ludzi, szczególnie na dzieci. Apelujemy do rodziców, żeby dzieci były pod stałą opieką, bo wiadomo, że jak jest tyle ludzi to nie upilnujemy tego.

A na terenie Ośrodka Wypoczynkowego OLZA, oprócz wodnego placu zabaw, jest jeszcze sprzęt pływający, który można wypożyczyć. Zachęca pani Ilona, która wypożycza kajaki i rowerki.

Wypoczywający najczęściej wybierają rowerki, bo mogą nimi pływać dwie osoby dorosłe i jedno dziecko. Na kajaki wpuszczamy dwie osoby dorosłe, ewentualnie dziecko z osobą dorosłą, żeby pilnowała oczywiście. Taka forma aktywnego wypoczynku. Są kapoki, nawet dla maleńkich dzieci, także i tęższe osoby, i szczuplejsi się zmieszczą.

Kąpielisko z mikrofonem Radia 90 odwiedziła Monika Sokołowska.

Zobacz galerię wakacyjnych zdjęć:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023