Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Pawłowicach dzieci wróciły na zajęcia w ośrodku kultury

Facebook Twitter

Po czterech miesiącach spowodowanych pandemią, dzieci z Pawłowic znów mogą uczestniczyć w zajęciach artystycznych. Grupy działające w Gminnym Ośrodku Kultury spotykają się w miesiącach wakacyjnych, aby odpracować przerwane w marcu spotkania.

fot. www.pawlowice.pl

Uczestnicy biorą udział w warsztatach muzycznych, teatralnych, plastycznych, ale nie ograniczają się tylko do swoich dziedzin. Zorganizowano zajęcia interdyscyplinarnie, dzięki czemu, wszyscy mają okazję spróbować czegoś nowego. Uczestnicy warsztatów teatralnych udzielają się plastycznie, a grupy muzyczne mają zajęcia teatralne.

Zajęcia z malarstwa odbywają się pod hasłem „Koła, kółka i kółeczka, trójkąt, kwadrat, linia, sprzeczka”. Każdego tygodnia tematem zajęć jest inna figura geometryczna. Pomalowane przez dzieci figury, stworzą wielobarwną wystawę, która być może stanie się inspiracją dla scenografii kolejnego przedstawienia.

Uczestnicy warsztatów teatralnych, którzy podczas kwarantanny nie zaniechali ćwiczeń aktorskich i zapoznawali się z „Wierszykami rodzinnymi” Michała Rusinka mają możliwość zaprezentowania ich na żywo. Również grupa „Fantazja” uczestniczy w zajęciach muzyczno-wokalnych z elementami teatru, natomiast grupa musicalowa „Em” będzie miała warsztaty w sierpniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj