Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Pawłowicach powstanie droga dojazdowa do nowej stacji

Facebook Twitter

Nowa stacja kolejowa ma powstać w Pawłowicach, potrzebna jest jednak droga dojazdowa do niej.

Fot. pawlowice.pl

Przystanek kolejowy zaprojektowany został pomiędzy ulicami Zapłocie a Pszczyńską. Gmina podpisała właśnie umowę na wykonanie projektu drogi dojazdowej wraz z oświetleniem oraz miejscami parkingowymi. Budowa drogi dojazdowej wraz z całą infrastrukturą zostanie sfinansowana z budżetu gminy, a budowa nowego peronu będzie zadaniem Polskich Kolei Państwowych. Kolejnym zadaniem po stronie przewoźnika będzie remont peronu w Warszowicach oraz jego otoczenia. Wszystko ma być gotowe do końca listopada.

2 lutego wójt Franciszek Dziendziel spotkał się z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Tarnowskich Gór i otrzymał informacje, że końcem listopada 2023 roku oba przystanki będą gotowe. W Pawłowicach powstaną dwa przystanki po dwóch stronach torów, a w Warszowicach zostanie zmodernizowany jeden peron obsługujący pociągi poruszające się w dwóch kierunkach.

Już z początkiem 2024 roku perony powinny obsługiwać połączenia linii Gliwice-Wisła, co oznacza, że mieszkańcy gminy będą mogli dojechać do Gliwic i Beskidów koleją. Docelowo nowa infrastruktura będzie mogła być wykorzystywana również do połączenia kolejowego Jastrzębie-Zdrój – Katowice. Projekt nad przywróceniem tego połączenia jest zadaniem województwa, ale gminy leżące na szlaku trasy, w tym gmina Pawłowice, również są zaangażowane w to przedsięwzięcie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023