Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Pawłowicach też rozdają „Koperty życia”. Przypominamy co to takiego

Facebook Twitter

Koperta życia także dla seniorów w Pawłowicach. Starsi mieszkańcy gminy mogą już odbierać dokumenty, których posiadanie w sytuacja nagłych może uratować życie.

fot.pawlowice.pl

Przypomnijmy: „Koperta życia” to rodzaj formularza, który zawiera ważne informacje o stanie zdrowia przydatne podczas interwencji pogotowia lub innych służb ratunkowych. Umieszcza się w niej najważniejsze informacje o przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr PESEL. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Koperty można nieodpłatnie pobrać w Urzędzie Gminy Pawłowice w Referacie Spraw Obywatelskich w pokoju 0.8 na parterze. Aby ją otrzymać należy mieć ukończone 60 lat.

Akcja rozpowszechniania „Kopert życia” wśród seniorów, osób samotnych i chorych zyskała poparcie lekarzy i ratowniczych służb medycznych. Pracownicy pogotowia potwierdzają, że niejednokrotnie informacje zawarte w kopercie życia pomogły w podjęciu odpowiednich działań ratujących ludzkie życie.

– przekonują w Pawłowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj