Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W piątek (21.08.) ruszają internetowe zapisy na 6. edycję Biegu Pawłowickiego

Facebook Twitter

Nas biegania moc zachwyca, biegaj z nami w Pawłowicach - tymi słowami gmina zachęcą do wzięcia udział u w sportowych zmaganiach. W najbliższy piątek (21.08.) ruszają zapisy. Mimo wprowadzenia pewnych ograniczeń w związku z z Covid-19, nie rezygnowano z organizacji tego wydarzenia sportowego, choć szósta edycja biegu, będzie przebiegać w innej formule niż do tej pory.

bieg sdchiropracticcarecom

Wydarzenie podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się w Parku w Pawłowicach i będzie składać się z biegu głównego na dystansie 5 km i nordic walking na dystansie ponad 3 km. Liczba zawodników została ograniczona do 150 osób. Nie ma ustalonych limitów zawodników w poszczególnych konkurencjach. Bieg zaplanowano w niedzielę 13 września.

Bieg Pawłowicki na stałe wszedł do kalendarza gminnych imprez sportowych i rodzinnych. W maju informowaliśmy Was, że z uwagi na COVID-19 bieg stoi pod znakiem zapytania, a być może w ogóle go nie będzie. Mimo wprowadzenia pewnych ograniczeń, nie rezygnujemy jednak z organizacji tego wydarzenia sportowego, choć szósta edycja biegu, będzie przebiegać w innej formule niż do tej pory.

Wydarzenie podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się w Parku im. ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach i będzie składać się z biegu głównego na dystansie 5 km i nordic walking na dystansie ok. 3,2 km. Liczba zawodników została ograniczona do 150 osób. Nie ma ustalonych limitów zawodników w poszczególnych konkurencjach. Zawodnicy podczas zapisów sami zdecydują czy chcą biec, czy maszerować. Nie będzie też klasyfikacji w poszczególnych kategoriach wiekowych, a jedynie ze względu na płeć. Statuetki i nagrody otrzyma więc trzech pierwszych mężczyzn i trzy pierwsze kobiety w każdej z dyscyplin.

Opłata startowa, która musi zostać wpłacona do 10 września, wynosi 35 zł. W przypadku nie wykorzystania limitu miejsc, będzie możliwość zapisania się na bieg w dniu imprezy, wówczas opłata wyniesie 50 zł.

Od najbliższego piątku, 21 sierpnia do 10 września będzie można zapisywać się TUTAJ.

Program imprezy:

12:30–13:30 Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów zawodników biorących udział w Biegu i konkurencji nordic walking

13:40 Wspólna rozgrzewka Biegu i nordic walking

14:00 – 14:05 Start Biegu

14:05 – 14:10 Start Nordic Walking

14:55 Zamknięcie trasy Biegu i nordic walking

15:15 Ceremonia wręczania nagród dla zwycięzców Biegu i nordic walking

W tym roku nie odbędzie się Bieg Dzieci i Młodzieży oraz Sztafeta. Organizatorzy musieli zrezygnować również z piknikowo – rodzinnego charakteru imprezy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj