Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W piątek inaczej pracują w urzędach. Sprawdź dlaczego

Facebook Twitter

W piątek (5.11.) możesz mieć kłopot z załatwieniem dowodu osobistego. Wiele urzędów w regionie zapowiada skrócenie godzin urzędowania, a nawet to, że złożenie wniosku czy odbiór dokumentu będzie w tym dniu zupełnie niemożliwy. Dlaczego?

fot.pixabay.com

Gorzyce czy Krzyżanowice informują o skróceniu czasu przyjmowania i wydawania dowodów osobistych, taka możliwość będzie w piątek (5.11.) tylko do 12.00. Tak samo jest w Jastrzębiu, gdzie Referat Dowodów Osobistych będzie obsługiwał mieszkańców do 11.30.

W Mszanie w piątek (5.11.) ani nie złożycie wniosku, ani dokumentu nie odbierzecie. Radzimy więc w Radiu 90 sprawdźcie dokładnie jak w piątek (5.11.) pracować ma interesujący was konkretny urząd.

Zmiana wynika z wdrażania nowych rozwiązań technicznych, chodzi o to, że od poniedziałku 8 listopada Polacy będą mogli składać wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną: chodzi o odcisk palca. W niedzielę (7.11.) będą wprowadzane rozwiązania, które umożliwią w urzędach pobieranie tych odcisków.

Nowe dowody będą wydawane na 10 lat dla osób powyżej 12. roku życia, ponieważ one będą składać odciski palców. Dla osób do 12. roku życia dowód będzie wydawany na 5 lat, bez pobierania odcisków palców.

Złożenie wniosku o nowy dowód osobisty oraz jego odbiór wymagać będzie osobistej wizyty w urzędzie. Elektronicznie można będzie złożyć tylko wnioski o dowód dla dziecka do 12. roku życia.

fot.gov.pl

Dowody osobiste bez odcisków paców nadal będą ważne, trzeba będzie je wymienić dopiero gdy minie ich ważność.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj